Keresőfeltételek

  • Keresőkifejezés
  • Keresés helye

A keresés összesen 79 találatot eredményezett.

Teljes a C++23 specifikációja, rengeteg újdonság van benne 2023.03.06.
A C++ fejlesztéséért felelős ISO munkacsoport a közelmúltban számolt be arról, hogy befejezte a technikai munkát a nyelv következő változatának kidolgozásán. Ez azt jelenti, hogy C++23 gyakorlatilag funkcióteljes állapotba került, és már csak a specifikáció szövegének végleges változatát kell elkészíteni, illetve elfogadni az elkövetkező hónapok során. A C++23 rengeteg fejlesztést hoz a C++-ba az előző, C++20 változathoz képest a nyelv szinte minden területén. Ezek jelentős részét a karbant..
28 év után végre UTF-8-ra válthat forrásában a Java 2023.03.03.
Közel három évtizeddel első kiadása után egy, modern fejlesztői fülek számára furcsának hangzó változáson eshet át a Java platform, illetve annak forráskódja. Egy új javaslat szerint ugyanis itt lenne az ideje, hogy utóbbi hivatalosan és teljes mértékben is átváltson az UTF-8-as kódolás használatára. Jelenleg ugyanis nincsen egyértelműen definiálva, hogy a JDK fájljai pontosan milyen kódolást használnak. Illetve egy gyors ellenőrzés kideríti, hogy azokban nagyrészt tiszta ASCII kódolású, il..
Sokkal gyorsabb futást ígér a Wasmer új, 2.2-es verziója 2022.03.03.
A Wasmer fejlesztői a hét elején új verziót jelentettek be általános célú, böngészőn kívül is működni képes WebAssembly futtatókörnyezetükből. Az új Wasmer 2.2 érkezésének a készítők szerint elsősorban Web3 és a blokklánc technológiákkal dolgozó fejlesztők örülhetnek, mert ők a frissen átdolgozott Singlepass fordítónak köszönhetően jelentősen magasabb teljesítményt csikarhatnak ki a platformból, mint eddig. A fejlesztőcsapat azt állítja, hogy az új verzió a mérések szerint mintegy 25-90% kö..
Minden programozási nyelvet érintő sebezhetőséget találtak, észrevétlenül csempészhető vele vírus a forrásokba 2021.11.02.
Kutatók a napokban egy olyan tanulmányt publikáltak, amiben egy újfajta, gyakorlatilag minden programozási nyelvet érintő sebezhetőség koncepcióját írják le. Ennek kihasználásával gyakorlatilag bármilyen programba tetszőleges ártalmas kód vagy hátsó kapu csempészhető be, méghozzá a program forrásán keresztül, de úgy, hogy azt a kódbázis legitim fejlesztői gyakorlatilag képtelenek észrevenni. A módszer lényege, hogy az Unicode szabvány egy speciális képességét használja ki, ami lehetőséget a..
Már kipróbálható a Visual Studio 2022 első előzetese 2021.06.18.
A Microsoft csütörtökön végre elérhetővé tette általános fejlesztői környezete még április második felében bejelentett következő verziójának első előzetesét. Az új Visual Studio 2022 Preview 1 legfontosabb újdonsága az, hogy már nem csak képes 64-bites alkalmazások készítésére, de maga is az - ebből következően pedig számos, eddig fájó korlát ledől benne a memóriahasználatot illetően. Ezen kívül ugyanakkor alapjaiban alakul át az IDE megjelenése is, ami új ikonokat, sőt, egy kifejezetten kó..
Változik a GCC fordítóprogram-készlet licencelése a hozzájáruló fejlesztők számára 2021.06.07.
A GNU Compiler Collection (GCC) irányítóbizottsága a napokban egy rendkívül fontos változást jelentett be a fordítókészlet kódbázisának licencfeltételeivel kapcsolatban. Ennek értelmében a jövőben a GCC-hez hozzájáruló fejlesztőknek nem kell szerzői jogaikról lemondani a Free Software Foundation (FSF) számára, hanem kódjaik enélkül is befogadásra kerülhetnek majd a kódbázisba. A változás a GCC felhasználását (tehát azokat, akik a GCC-t programjaik fordítására használják, esetleg beépítik az..
Új, PC-s COBOL fordító kiadását jelentette be az IBM 2021.04.09.
Bár a COBOL-t hagyományosan manapság már elavult, sőt, szinte kihalt nyelvnek szokás tekinteni, az IBM a jelek szerint nem ért egyet ezzel az ítélettel. Másként legalábbis nehéz értékelni azt, hogy a világ egyik legnevesebb informatikai cége bejelentette: egy új fordítót ad ki a nyelvhez. A hivatalosan "IBM COBOL for Linux on x86"-nak hívott eszköz - mint neve is mutatja - kifejezetten Linux-on és x86-os rendszerekre teszi lehetővé az immár több mint 60 éves nyelven írt programok készítését..
A modern fordítóprogramok két atyja kapta az idei Turing-díjat 2021.04.01.
Az amerikai számítógéptudományi társulat, az ACM a hét közepén jelentette be évente odaítélt Alan M. Turing Award-ja legújabb díjazottjait. Ezek szerint a 2020-as díjat Alfred Vaino Aho és Jeffrey David Ullman kapják, akik külön-külön, de szerzőpárosként is rengeteget tettek a számítástechnika és a szoftverfejlesztés előmozdítása érdekében, publikációik pedig alapműveknek számítanak számos területen - köztük pl. a programozási nyelvek megalkotása és a fordítók írása területén is. Aho és Ull..
Elkészült a Ruby-t továbbgondoló Crystal programozási nyelv 2021.03.24.
Fejlesztői a hét elején jelentették be, hogy közel egy évtizednyi munka után végre sikerült elkészíteniük és kiadniuk a Crystal programozási nyelv 1.0-s verzióját. A megálmodásakor eredetileg még Joy-nak hívott ám nem sokkal később Crystal-ra átnevezett nyelv legfőbb inspirációjaként a Ruby szolgált - de ez elsősorban csak a szintaxisra érvényes, ugyanis más pontokon igen kevés közös található a két nyelvben. Annyira, hogy pl. szemben a Ruby teljesen dinamikus és elsősorban interpretált jel..
Az új C és C++ verziók támogatásával jön az OpenMP 5.1 2020.11.25.
Az OpenMP tervezőbizottságra (ARB) a hónap közepén jelentette be a platformfüggetlen párhuzamos programozást támogató specifikáció legújabb verziójának kiadását. Az OpenMP 5.1 legfontosabb fejlesztése, hogy támogatja a C, a C++, valamint a Fortran az utóbbi években kiadott frissítéseinek használatát, de pár más újdonságot is hoz. Így például megtalálható benne egy olyan új interfész, amivel a nem OpenMP-alapú végrehajtási környezetekkel (elsődlegesen a CUDA-val és OpenCL-lel) is képessé vál..
Új build rendszer használatára tér át az Androidban a Google 2020.11.16.
A Google a múlt hét végén jelentette be, hogy jelentős változtatást hajt végre a nyílt forrású Android kódbázis, az AOSP build folyamatában. A platform kódja ugyanis a jövőben az eddig használt Soong és Make helyett a Bazel segítségével került majd build-elésre. A cég a döntést azzal indokolta, hogy a Bazel révén a build folyamat jobban támogathatja majd a feltételes fordításokat, jobb áttekintést enged majd a függőségek felett, valamint egy olyan konfigurációs mechanizmus kialakítására ad ..
Bajosnak ígérkezik a fejlesztés az Apple legújabb gépeire 2020.11.12.
Az Apple a héten bemutatott, saját fejlesztésű M1 chipekre épülő Mac-jei nem csak az azokat megvásárló felhasználók számára jelentenek majd kockázatot, de komoly kihívást képezhetnek majd a fejlesztők számára is. Az eddigiektől teljesen eltérő, ARM-alapú chipekre ugyanis egyelőre csak az Apple saját eszközeivel lehet majd fejleszteni, de más fordítókkal, sőt, akár kiegészítő könyvtárakkal is komoly bajok adódhatnak majd. A probléma ráadásul nem csak az egzotikusabb eszközöket, de az olyan á..
Megnyitotta saját, heterogén C++ standard könyvtára forrását az Nvidia 2020.09.23.
Az Nvidia a héten a széles nyilvánosság számára is megnyitotta még tavaly bejelentett, saját C++ standard könyvtár forrását. A libcu++ különlegessége, hogy a gépek központi feldolgozó egysége mellett a cég grafikus chipjein is képes működni - így a rá épülő programok is mindkét eszközön tudnak futni. A hivatalosan NVIDIA C++ Standard Library-nak nevezett könyvtár már eddig megtalálható volt a cég CUDA eszközkészletében, mostantól azonban a könyvtár és rutinjai közvetlenül és forrásban is ho..
Végleges a C++20 - és ezek az újdonságok kerültek végül bele 2020.09.08.
Az ISO C++ bizottsága a napokban jelentette be, hogy legutóbbi gyűlésén megtartott szavazásán egyhangúlag sikerült elfogadnia a nyelv következő verziójának specifikációját. Ezzel a C++20 technikai értelemben véglegesnek tekinthető, és mindössze a specifikációt rögzítő dokumentum végleges formára hozatala van hátra annak hivatalos publikálása előtt. A C++20 négy téren hoz jelentős fejlesztéseket elődjeihez képest. A moduloknak köszönhetően a fordítóknak elég lesz egyszer értelmezniük a nagy ..
Jönnek a rekordok, a tuple-ok és a globális this a JavaScript-be 2019.10.10.
A napokban a TC39-es munkacsoport egy rakás újabb tervezetet fogadott be a hétköznapokban csak JavaScript-ként emlegetett nyelv következő kiadásának fejlesztései közé. Ezek értelmében az ECMAScript 2020-ban a fejlesztőknek már lehetőségük lesz rekord, sőt, tuple típusú szerkezetek használatára is, és végre szabványossá válik a globális objektumtér elérése is. Utóbbira ugyan már eddig is léteztek módok, azok viszont nem voltak egységek a működési környezetek között. Pl. a weblapokból a windo..
Szeretnél értesítéseket kapni a legújabb érdekes hírekről?
Az értesítéseket később bármikor kikapcsolhatod, azt pedig személyre szabhatod, hogy mikor jelenhetnek meg neked.